Podnośnik motocyklowy – jak zrobić? Poradnik krok po kroku

Motocykle to niezwykle znany środek przejazdu. Choćby najdoskonalsza maszyna od czasu do czasu może ulec usterce. Naprawa motocykli nie jest tania, więc należałoby zapoznać się usuwania rozmaitych usterek we własnym obszarze. Niewątpliwie w tymże celu konieczne są właściwe urządzenia warsztatowe. Też zakup takich urządzeń jest dość wielkim kosztem, natomiast jest to jedna inwestycja. Wybrane spośród potrzebnych składników urządzenia warsztatu można też wykonać osobiście, na przykład podnośnik warsztatowy. Taki podnośnik będzie dobry w wypadku usuwania wielu rozmaitych usterek.

Czym wyróżnia się odpowiedni podnośnik motocyklowy?

Podnośnik motocyklowy, niezależnie od typu, winien cechować się dobrą konstrukcją. Należałoby zwrócić uwagę na zastosowany produkt i typ wykorzystanych łączeń. Przydadzą się także koła, jakie zdecydowanie uproszczą wykorzystanie sprzętu. Podnośniki motocyklowe można rozłożyć na dwie ważne grupy – w kształcie litery V oraz hydrauliczne. Zastanawiasz się, jaki dobrać podnośnik motocyklowy, aby był praktyczny, natomiast zarazem służył Ci jak najdłużej? Postaw przede wszystkim na znaną firmę, jaka umożliwia dobre zrobienie.

Podnośnik motocyklowy – co należy wiedzieć?

Podnośniki motocyklowe to narzędzia, jakie należy wybrać do możliwości klienta, używania maszyny, typu motocykla i połączonych z nim prac. Zastosowanie podnośnika determinuje właściwości specyficzne konieczne dla podnośnika. Istotnym elementem jest częstość oraz miejsce jego wykorzystywania. Są podnośniki, jakie montuje się na stałe czy przenośne, dedykowane do napraw oraz serwisu motocykli w terenie. Istotnym jest też udźwig podnośników, natomiast również jego napęd.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli idzie o tradycyjne podnośniki motocyklowe przód-tył, to w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość zrobienia, natomiast konkretnie mówiąc na produkt. Unikać należy podnośników zrobionych z cienkiej rurki 20 mm, jakie niestety dosyć błyskawicznie podlegają zniekształceniu. Pozostałymi składnikami na jakie należy zwrócić uwagę są niewątpliwie związania. Mowa tu nie jedynie o składnikach łączonych, jednak też o spawach. Najdoskonalszym doborem są podnośniki motocyklowe z rury giętej.

Wielka przestrzeń robocza

Podnośnik o dużym obciążeniu do 450 kg. Rampa (650 x 680 mm) upraszcza podnoszenie pojazdów na platformę. Dzięki przestrzeni roboczej o rozmiarach 2060 x 550 mm masz dużo miejsca na naprawy oraz prace renowacyjne. Platforma jest zaopatrzona w zaczep koła przedniego, jakim pewnie przymocujesz koło, stosując dwóch śrub motylkowych.

Warto wiedzieć

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj