Rękawice i buty na motor – jakie wybrać?

Możesz się ą nie zgodzić jednak nie istnieją powszechne rękawiczki motocyklowe. Oczywiście, możesz zastosować rękawiczki miejskie do podróży krajoznawczej jednak jedynie przy odpowiednich warunkach powietrznych, gdzie temperatura powietrza jest większa aniżeli 20 ° C. Nie umożliwią Ci natomiast dobrej ochrony przed możliwym uszkodzeniem rąk, gdyż nie mają dobrej grubości filtrów. Jak dobrać rękawice i buty na motor?

Rękawice na motor – typy

Jest parę głównych rodzajów rękawic motocyklowych. Podział ów pokrywa się z grubsza z przewidywanym ich zastosowaniem. Są to: rękawiczki sportowe, krajoznawcze, miejskie i off-road. Motycklowe rękawiczki sportowe zaprojektowane są do indywidualnych wymogów wykorzystywania. Muszą zagwarantować zabezpieczenie w razie upadku przy dużych prędkościach na twardych, bardzo przyczepnych powierzchniach, pozwalać na dobre poczucie kierownicy oraz jej składników i móc przepuścić poprzez siebie jak największą ilość powietrza.

Jaki rodzaj rękawic motocyklowych dobrać?

Dobierz taki rodzaj rękawic motocyklowych, jaki niezwykle Ci odpowiada. Nikt natomiast Ci nie zabroni jechać w sportowych rękawiczkach na drugi koniec Europy, czy przemieszczać się jedynie po mieście w rękawiczkach turystycznych. Należałoby natomiast pamiętać o paru zasadach. Rękawiczki krótkie (jakie również mogą być sportowe) gorzej zabezpieczają nadgarstek, jednak gwarantują większy komfort wkładania i są lepsze przy dużych temperaturach. Rękawiczki turystyczne często są praktyczne wyjścia (jak membrany, nagrzania, lub przyszytą gumową „wycieraczkę” do oczyszczania wizjera w kasku).

Jakie buty na motocykl sportowy?

Buty sportowe na motocykl są zaopatrzone w kształtowane protektory, jakie zabezpieczają nogę oraz goleń w okresie upadku czy dużego hamowania. Określone ślizgi na pięcie oraz palcach pozwolą podtrzymać doskonałą przyczepność na dźwigni zmiany biegów oraz podnóżkach. Na komfort oddziałuje wyjątkowa wyściółka dopasowująca się do kształtu stopy, natomiast również wielokanałowa wentylacja. Właściwe wyprofilowanie obuwia sportowego oddziałuje na zabezpieczenie, choćby podczas ruchów robionych przy wielkich szybkościach.

Jak wybrać rozmiar butów motocyklowych?

Nabywając właściwe buty motocyklowe musimy pamiętać nie jedynie o wyborze typu obuwia, jednak też o dostosowaniu rozmiaru. W jaki sposób to zrobić? Jeżeli kupimy buty w sklepie stacjonarnym, najlepiej po prostu je zmierzyć. Jeżeli natomiast robimy zakupu poprzez Internet, co jest zdecydowanie tańszym oraz korzystniejszym wyjściem, zadbajmy o to, aby zmierzyć długość własnej stopy. Pamiętajmy, iż buty powinny pozwalać nam na założenie dużych, grubych skarpetek, więc powinny być trochę większe aniżeli wymiar, jaki nosimy na co dzień.

Warto wiedzieć

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj